• Nieuwsbrieven
  • MI Academy
  • Docentexemplaar
  • Boeken
  • Webshop
  • Contact
  • Over ons

Management Impact

Inspireert, verbindt en brengt verder

  • Home
  • Innovatie
  • Kwaliteit
  • Leiderschap
  • Organisatie
  • Strategie
  • Verandermanagement
  • Zorgmanagement
  • Artikel19 dec 2016

    Het ideale aantal teamleden is twee

    Strategie

    Talenten winnen wedstrijden, maar teams worden kampioen – aldus Michael Jordan. Wat is het geheim van excellent teamwerk?

    Rich Karlgaard en Michael Malone – beiden journalist, analist, investeerder en ondernemer – schreven een bestseller over de succesingrediënten van topteams: Team Genius. Zij kwamen vijf kenmerken van high-performing teams op het spoor.

    Zelfbewustzijn op teamniveau

    Een coherent team bestaat uit individuen die in wezen één verenigde, autonome structuur vormen. Leiders moeten de volgende vragen stellen als ze een team samenstellen:

    • Kom ik op het juiste moment in het juiste team te zitten?
    • Kan mijn team de veranderingen in onze bedrijfstak voorblijven?
    • Heeft het team de juiste grootte voor de taak?
    • Heb ik de juiste mensen in de juiste posities in mijn team?
    • Is het team voorbereid op een crisis, disruptie of verandering op het gebied van technologie, klantgedrag, economie of management?

    Het juiste aantal teamleden

    Het ideale aantal teamleden is… twee. Paren zijn de eenvoudigste en meest stabiele verbinding. Voeg er een derde persoon aan toe en dingen worden meteen ingewikkelder. Uiteraard zijn voor de meeste taken veel meer mensen nodig dan een duo. Voor middelgrote teams is 5 tot 9 teamleden het optimale aantal om onderlinge binding te ontwikkelen. Voor grotere groepen blijkt 11 tot 18 teamleden het maximum. Voor zeer grote teams zijn 150 en 1500 de magische aantallen.

    Sterke communicatie

    Drie dingen zijn van invloed op de teamprestaties:

    • Energie: het aantal en soort uitwisselingen tussen teamleden. Uit onderzoek van Alex Pentland (MIT) blijkt dat 35% van de teamperformance kan worden verklaard door het aantal face-to-face uitwisselingen tussen teamleden.
    • Engagement: de verdeling van de energie onder teamleden. Hoe gelijkmatiger het engagement over teamleden verspreid is, hoe sterker het team.
    • Exploratie: de communicatie van teamleden met de buitenwereld. Beter presterende teams proberen meer externe betrokkenheid te genereren.

    Teamchemie

    Chemie is een ongrijpbaar iets: je kunt het niet afdwingen. Het is er of het is er niet, je voelt het maar kunt het niet zichtbaar maken. Als teamleden een goede onderlinge chemie hebben, produceren hun hersenen meer van het ‘knuffelhormoon’ oxytocine. En een hoger oxytocineniveau leidt tot meer plezier, grotere verbondenheid, meer vertrouwen en sterkere intimiteit.

    Cognitieve diversiteit

    De best presterende teams bestaan uit mensen die op verschillende manieren denken, die problemen vanuit verschillende perspectieven benaderen en die verschillen in de mate waarin ze risico willen nemen. Zo heb je ‘linkerhersenhelftdenkers’ (logisch, analytisch), ‘rechterhersenhelftdenkers’ (creatief, intuïtief). Gemengde teams presteren teams het best.

    Bron: Rich Karlgaard & Michael Malone – Team Genius: De nieuwste kennis over topteams in de praktijk.

    Door: Ed Kerkman – redacteur Management Executive

    Team Genius

    Team Genius

    Het boek: Team Genius

    Met levendige voorbeelden en recent wetenschappelijk onderzoek toont Team Genius managers en bestuurders dat het plannen, ontwerpen en managen van sterke teams niet langer speculatie hoeft te zijn. Het boek geeft concrete oplossingen voor essentiële vragen die het verschil maken tussen succes en vergetelheid.

    • Meer informatie over Team Genius >>>

     

    Laatste update: 10 dec 2019

    Reageren op dit artikel

    Gerelateerde tags

    organisatieontwikkeling organisatiestructuur Strategie teambuilding Teammanagement teamontwikkeling Teams

    Verder lezen

    16 aug 2022Strategie
    Gastheerschap van medewerkers: zo werk je er aan
    15 aug 2022Procesmanagement
    De Customer journey map
    29 jul 2022HRM
    Zo realiseer je een efficiënt IDU-proces
    19 jul 2022Strategie
    Strategie en organisatie-inrichting; 5 hoofdrichtingen
    13 jul 2022Strategie
    Onderhandelen: een dagelijkse bezigheid
    13 jul 2022Innovatie
    Disruptie: het heeft meestal jaren nodig

    Geef een antwoord

    Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

  • Blogs strategie

    Met Brad Pitt aan de Zeeuwse kust12 okt 2020
    Is risicomanagement niet integer?26 aug 2020
    Vrijheid eist risico’s1 mei 2020
    Is corona het kantelpunt naar een nieuw sociaal stelsel?10 apr 2020
    Fuck geluk, ga gewoon aan het werk!25 feb 2020
  • Boeken strategie

    Handboek Recruitment & Employer Branding
    BEgrip: Werken met complexiteit voor de publieke professional
    Start-up: van idee tot exit
    Regisseer de keten
    Handboek communicatiestrategie
    Financieel Memo 2020
  • Nieuwsbrief

    Niets meer missen van Management Impact? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief.
    • *
    • Hidden
    • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

  • Recente reacties

    • Ina Vogel op DISC en MBTI zijn bagger, op één ding na
    • Martin Buil op Jouw medewerkers ontspannen op vakantie? Mooi niet!
    • Ed op Hoe geef je emoties een plek op het koude scherm?
    • ronald op Service design thinking: de ideale situatie als vertrekpunt
    • lee op Wat je als manager kunt leren van een psychopaat
  • Gratis downloads strategie

    Whitepaper Risicoleiderschap: een begin
    Whitepaper: Business Modellen voor Teams
    Risico is geen probleemWhitepaper: Risico is geen probleem
  • Management Impact

    • Over ons
    • Contact
    • Nieuwsbrieven
    • Linkedin
    • Webshop
    • Events
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy en Cookie

    Thema’s

    • Verandermanagement
    • Leiderschap
    • Innovatie
    • Project & Proces
    • Kwaliteit
    • Zorgmanagement
    • Strategie
    • Persoonlijke groei

    Categorie

    • Video’s
    • Blogs
    • Podcasts
    • Whitepapers
    • Congressen
    • Boeken

    Verder

    • Leren Veranderen
    • Veranderen als samenspel
    • Coachlink
    • Boekensites
    • M&O
    • Sigma
    • Boom
    vakmedianet

    Copyright: Boom uitgevers Amsterdam BV
    Op gebruik van deze site zijn onze Algemene voorwaarden Privacy policy en Cookie reglement van toepassing