• Nieuwsbrieven
  • MI Academy
  • Docentexemplaar
  • Boeken
  • Webshop
  • Contact
  • Over ons

Management Impact

Inspireert, verbindt en brengt verder

  • Home
  • Innovatie
  • Kwaliteit
  • Leiderschap
  • Organisatie
  • Strategie
  • Verandermanagement
  • Zorgmanagement
  • Artikel24 jul 2020

    Hou de zorg vast

    Zorgmanagement

    Zorgstaking. Torenhoge werkdruk, paarsekrokodillenprocedures en verzekeraarsidiotie. Salarissen die niet in verhouding staan tot het werk. Zorginstellingen waar vervreemding en ontzieling heeft toegeslagen. Zorgverleners die niet meer toekomen aan wat ze vanuit hun diepste wezen willen doen: zorg verlenen en aandacht geven.

    Zorgverleners: volledig onbekenden die bereid zijn om in het zwartste moment van je leven álles voor je te doen. Alles. Dat is letterlijk onbetaalbaar. Zorgers gaan de zorg in vanuit hun hart. Helpers bij geboorte. Artsen leggen een eed af dat ze altijd zullen zorgen. Dus als
    er in het vliegtuig wordt omgeroepen: ‘Is er een dokter aan boord’, dan ga je. Ook al heb je vakantie en helemaal geen zin in een hyperventilatieaanvalletje.

    Het gevaar van helpers is dat ze zo graag helpen, dat ze snel zeggen: ‘Ach laat maar zitten die betaling, is wel goed zo.’ Want helpen zit in het bloed. Maar dat wringt toch. Er ontstaat leegloop, ziekteverzuim, zurigheid en een soort passief-agressief lijden met af en toe eens een stekelige opmerking op Twitter over het salaris van een zorgbestuurder. Of een stukje in de krant
    over zakkenvullende zorgondernemers. Meestal afgesloten met de woorden: ‘Ik doe het niet voor het geld, maar vanuit passie.’

    Yek! Ik wil geen verzorgende die mij wast en zegt: ‘Het is wel goed.’ Ik wil geen psychiater die zegt: ‘Je mag me altijd bellen en dan stuur ik geen factuur want je hebt het zo zwaar.’ Ik wil geen narcotiseur die gratis gast. Geen huisarts die langskomt op weg naar Albert Heijn.

    Ik word graag geholpen door kneitergoede professionals die in balans zijn, professioneel, bijgeschoold en trots op hun vak.

    Dus lieve dames en heren artsen, verpleegkundigen, verzorgenden, helpenden, paramedici … Niet meer zo verongelijkt wachten. Op naar het Malieveld. Je hebt geen trekker. Da’s balen. Misschien eens nadenken
    over harde acties. Dagje juist wel de ok’s open, maar dan zonder de narcotiseurs? De gesloten afdelingen van ggz-instellingen openzetten en lekker met z’n allen desintegreren op het Malieveld? Poepluiers op de Tweede Kamerbankjes?

    Tribaal Kantoorgedoe
    Als het spannend is, schakelen we over op ons oerbrein

    Dat doen jullie natuurlijk niet. Je verleent zorg aan mensen met een spoedeisende vraag. Je dient toch chemo toe. Draait de week erna extra poli om de gecancelde afspraken in te halen.

    Reden te meer voor de samenleving om jullie goed vast te houden. Heel goed. Want ooit komt er een dag dat ieder van ons door jullie vastgehouden wordt. In het zwartste moment van het leven.

    Bron: Tribaal kantoorgedoe

    Door: Danielle Braun

    Danielle Braun over Tribaal Kantoorgedoe

    Laatste update: 24 jul 2020

    Reageren op dit artikel

    Gerelateerde tags

    Blog Column Danielle Braun management in de zorg Zorgmanagement

    Verder lezen

    18 jan 2021Zorgmanagement
    Zorgbestuurder Gerco Blok: Bouwen aan relaties en bouwen aan vertrouwen
    5 jan 2021Zorgmanagement
    Hoe kon het corona-vaccin zo snel ontwikkeld worden? Een ode aan samenwerking
    31 dec 2020Zorgmanagement
    Nijpende kwesties benepen oplossen
    16 dec 2020Zorgmanagement
    Risicogestuurd werken in het ziekenhuis
    9 dec 2020Zorgmanagement
    De zorginstelling als lerende organisatie
    26 nov 2020Persoonlijke groei
    Learning on the job: het belang van context

    Geef een reactie Antwoord annuleren

    Lees voordat u gaat spelen de spelregels

    Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    • Het Groot Online Werkvormenboek
  • Blogs zorgmanagement

    Nijpende kwesties benepen oplossen31 dec 2020
    Publieke ruimte25 okt 2020
    Hou de zorg vast24 jul 2020
    Vrijheid eist risico’s1 mei 2020
    Cruciale beroepen moeten we cruciaal financieren2 apr 2020
  • Reflectief en krachtig veranderen in het NU

  • Boeken zorgmanagement

    Het Nederlandse zorgstelsel in een notendop
  • Recente reacties

    • Martin van Staveren op Complexiteit: wat is het én wat kan je er mee?
    • Cor Lubach op Complexiteit: wat is het én wat kan je er mee?
    • Harm op Zelfsturing: kaders zijn absolute voorwaarde
    • tarsi windey op ‘Het streven naar geluk kan en mag onze taak niet zijn’ – Longread
    • De sociale textuur van Schouwen-Duiveland – Ria Geluk (75) blijft breien – Ithaca op Annemieke Roobeek: ‘Vergroot innovatiekracht in een ecosysteem’
  • Nieuwsbrief

    Niets meer missen van Management Impact? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief.
    • *
  • Gratis downloads zorgmanagement

    Sectorstudie_ZorgWelzijnWhitepaper: Hoe energiek zijn medewerkers in Zorg en Welzijn?
  • Management Impact

    • Over ons
    • Contact
    • Nieuwsbrieven
    • Linkedin
    • Webshop
    • Events
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy en Cookie

    Thema’s

    • Verandermanagement
    • Leiderschap
    • Innovatie
    • Project & Proces
    • Kwaliteit
    • Zorgmanagement
    • Strategie
    • Persoonlijke groei

    Categorie

    • Video’s
    • Blogs
    • Podcasts
    • Whitepapers
    • Congressen
    • Boeken

    Verder

    • Leren Veranderen
    • Veranderen als samenspel
    • Coachlink
    • Boekensites
    • M&O
    • Sigma
    • Boom
    vakmedianet

    Copyright: Boom uitgevers Amsterdam BV
    Op gebruik van deze site zijn onze Algemene voorwaarden Privacy policy en Cookie reglement van toepassing