• Nieuwsbrieven
  • MI Academy
  • Docentexemplaar
  • Boeken
  • Webshop
  • Contact
  • Over ons

Management Impact

Inspireert, verbindt en brengt verder

  • Home
  • Innovatie
  • Kwaliteit
  • Leiderschap
  • Organisatie
  • Strategie
  • Verandermanagement
  • Zorgmanagement
  • Artikel17 jul 2019

    Preview CO2-neutraal ondernemen, zo doe je dat!

    Strategie

    CO2-neutraal ondernemen, zo doe je dat! is de titel van het nieuwe boek van Rob van der Rijt. Het biedt bedrijven inzicht in hoe zij dankzij energiebesparing en duurzame opwekking kunnen voldoen aan regelgeving en maatschappelijk verantwoord ondernemerschap. Een preview.

    De enorme aandacht voor klimaatbeleid, de wettelijke verplichtingen en de zoektocht naar concrete oplossingen zijn de aanleiding voor mijn boek geweest. Het boek biedt bedrijven en instellingen een vijfstappenplan dat beschrijft hoe zij gestructureerd en met veel praktijkvoorbeelden de eigen CO2-uitstoot kunnen verminderen. Energiebesparing en duurzame opwekking zijn dan de belangrijkste maatregelen die je kunt nemen. Maar ook inzicht krijgen in het verbruik van energie, en circulair ondernemerschap wordt belicht. Ondernemers zijn een geweldige doelgroep om voor te werken. Maar energiebesparing is niet altijd een prioriteit. Dit boek laat zien wat de redenen en mogelijkheden zijn om vandaag al eenvoudig te starten met energiebewust ondernemerschap.

    Wettelijke verplichtingen energiebesparing

    Veel van de energiebespaartips die in het boek worden benoemd komen ook terug in de informatieplicht energiebesparing die vanaf 1 juli 2019 geldt voor zo’n 125.000 bedrijven en instellingen in Nederland. Deze energiebesparingsplicht houdt in dat bedrijven en instellingen energiebesparende maatregelen móeten nemen die ze binnen vijf jaar kunnen terugverdienen. Deze plicht is er om de nationale energiedoelen te halen. En het biedt ondernemers tevens heel veel kansen op aanzienlijke kostenbesparingen. Nog een reden dus om u te verdiepen in dit helder geschreven en met veel praktijkvoorbeelden voorziene boek.

    Opwarming van de aarde

    CO2-neutraal ondernemen? Zo doe je dat!
    Aan de slag met duurzaamheid

    De opwarming van de aarde en de klimaatverandering die daaruit voortkomt is voor mij een grote bron van inspiratie geweest om dit boek te schrijven. Het veranderende klimaat gaat een enorme impact hebben op onze economie, ecologie en hoe we met elkaar samen werken en wonen. En die impact is vaak niet zo positief. Denk aan schade aan landbouwgebieden en huizen, nieuwe vluchtelingenstromen en een afnemende biodiversiteit. Wanneer je dan zelf kinderen krijgt en beseft hoe de aarde er over een aantal decennia voor staat wanneer we niet ingrijpen, dan wil je aan de slag om die opwarming van de aarde te stoppen. En dat kunnen we doen door het verbruik van fossiele brandstoffen zoals olie, steenkool en aardgas spoedig uit te faseren. Energiebesparing en duurzame opwekking van schone energie zijn dan dé oplossingen omdat dit veel uitstoot van het broeikasgas CO2 gaat voorkomen.

    Gebruik de vijf stappen en alle bespaartips in dit boek om begeleid te worden naar een CO2-neutrale organisatie. Doe goed voor de aarde en zet het eigen bedrijf positief en toekomstbestendig op de kaart!

    Rob van der Rijt is oprichter van Klimaatplein.com. Dit online platform biedt organisaties de tips, tools en concrete cases om de eigen impact op de opwarming van de aarde te verminderen. Vanuit inmiddels ruim tien jaar ervaring en honderden gesprekken met ondernemers schreef Van der Rijt CO2-neutraal ondernemen? Zo doe je dat!

    Bron: Managementboek.nl

    Laatste update: 10 dec 2019

    Reageren op dit artikel

    Gerelateerde tags

    Businessmodellen Circulaire Economie duurzaamheid Rob van der Rijt Sociale transformatie Strategie

    Verder lezen

    20 jan 2021Organisatie
    De missie van de organisatie: wat is dat?
    18 jan 2021Businessmodellen
    Business Model Monday: van lineair naar circulair
    13 jan 2021Strategie
    Complexiteit: wat is het én wat kan je er mee?
    12 jan 2021Strategie
    Creatie van vele stakeholders
    11 jan 2021Businessmodellen
    Business Model Monday: Van incrementeel naar exponentieel
    6 jan 2021Kwaliteitsmanagement
    Sustainable Value-based Management: Waarderealisatie zit niet in de strategie maar in de executie!

    Geef een reactie Antwoord annuleren

    Lees voordat u gaat spelen de spelregels

    Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    • Het Groot Online Werkvormenboek
  • Blogs strategie

    Met Brad Pitt aan de Zeeuwse kust12 okt 2020
    Is risicomanagement niet integer?26 aug 2020
    Vrijheid eist risico’s1 mei 2020
    Is corona het kantelpunt naar een nieuw sociaal stelsel?10 apr 2020
    Fuck geluk, ga gewoon aan het werk!25 feb 2020
  • Reflectief en krachtig veranderen in het NU

  • Boeken strategie

    Financieel Memo 2020
    The 10x Growth Machine (Engels)
    Marketing Design met Customer Journey Mapping
    Dit is NU marketing
    Ongekend talent - Eindelijk iedereen werk
    Onweerstaanbaarheidstheorie
  • Recente reacties

    • Martin van Staveren op Complexiteit: wat is het én wat kan je er mee?
    • Cor Lubach op Complexiteit: wat is het én wat kan je er mee?
    • Harm op Zelfsturing: kaders zijn absolute voorwaarde
    • tarsi windey op ‘Het streven naar geluk kan en mag onze taak niet zijn’ – Longread
    • De sociale textuur van Schouwen-Duiveland – Ria Geluk (75) blijft breien – Ithaca op Annemieke Roobeek: ‘Vergroot innovatiekracht in een ecosysteem’
  • Nieuwsbrief

    Niets meer missen van Management Impact? Meld je dan aan voor onze gratis nieuwsbrief.
    • *
  • Gratis downloads strategie

    Whitepaper Risicoleiderschap: een begin
    Whitepaper: Business Modellen voor Teams
    Risico is geen probleemWhitepaper: Risico is geen probleem
  • Management Impact

    • Over ons
    • Contact
    • Nieuwsbrieven
    • Linkedin
    • Webshop
    • Events
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy en Cookie

    Thema’s

    • Verandermanagement
    • Leiderschap
    • Innovatie
    • Project & Proces
    • Kwaliteit
    • Zorgmanagement
    • Strategie
    • Persoonlijke groei

    Categorie

    • Video’s
    • Blogs
    • Podcasts
    • Whitepapers
    • Congressen
    • Boeken

    Verder

    • Leren Veranderen
    • Veranderen als samenspel
    • Coachlink
    • Boekensites
    • M&O
    • Sigma
    • Boom
    vakmedianet

    Copyright: Boom uitgevers Amsterdam BV
    Op gebruik van deze site zijn onze Algemene voorwaarden Privacy policy en Cookie reglement van toepassing